Saç Sağlığı

Saç Destek Tedavileri
Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi tüm dünya'da, saç dökülmesini durdurmak, var olan saçın kalitesini artırmak ve cilt altında kalmış saç kökleriniaktif hale getirerek canlanması sağlamak amacıyla, saçlı deriye uygulanan bir tedavi yöntemidir.

dökülme nedeni belirlenerek, seçilen ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda özel iğneler ve bir teknikle cilt içine verilir. Cildin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç hızla etkisini gösterir. Bu yöntemin diğer klasik ilaç tedavilerine göre üstünlüğü; İlaçların küçük dozlarda bölgeye direkt uygulanmasıdır. Bu uygulamayla köklerinin beslenmesi sağlanır ve canlanır. Kullanılan ilaç karışımları saç için gerekli vitaminler, mineraller ve oligoelemenlerden oluşur. 


Saç mezoterapisi erkeklerde ve kadınlarda;
- Saç nakli sonrası yeni saçların çıkmasını hızlandırmak,
- Mevcut saçlardaki dökülmeyi yavaşlatmak,
- Cilt altında kalmış uyuyan kökleri canlandırmak,
- Minyatürleşmiş saçları kalınlaştırmakn için tavsiye edilen etkili bir yöntemdir.

Tedavinin etkisini göstermesi kişiden kişiye değişebilir. Bazılarında 2 seans sonrası, bazı kişlerde ise altıncı seans sonrasında etki görülebilmektedir. Erkek tipi dökülmeler genellikle genetik faktörlere bağlı olduğundan, bu tedaviyi ancak dökülmenin belirli aşamalarında uygulamak fayda sağlayacaktır. Kadın tipi dökülmelerde ise çok daha kalıcı sonuçlar elde edilir. Etkili sonuç almak için ortalama 6-8 kür uygulanır. Seans süresı 15 dakikadır. İşlem sırasında acı hissedilmez.

PRP(Platelet Rich Plasma)

Plazma Tedavısi kişiden alınan 5 cc kan santrifujden geçirilerek çeşitli karışımlar ilave edilerek saç dibine enjekte edilir. Anti-aging ve sac dökülmesi adına kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir.

Saç ekimi sonrası destek tedavisi olarak uygulanabileceği gibi, tek başına da önemli farklar yaratabilecek bir tedeavi metodudur. Seanslar halinde uzman gözetiminde uygulandığında kişi herhangi bir acı hissi duymaz.

Foto Galeri


Medical Park Gaziantep Hastanesi
Mücahitler Mah. 52063 Sk. No:2 Şehitkamil-Gaziantep

T:0 (342) 211 16 63
F:0 (342) 324 88 60
gaziantep@medicalpark.com.tr

444 44 84
Sosyal Medya
  • MedicalPark Gaziantep Mücahitler Mah. 52063 Sk. No:2 Şehitkamil Gaziantep