Saç Ekimi

Fue Yöntemi
Saç köklerinin hiçbir şekilde kesi izi olmadan, dikiş kullanmadan 0,8-1,1 mm çapında özel uçlara sahip mikromotorile tek tek birli, ikili, üçlü foliküler üniteler şeklinde saçlı deriden çıkarılması işlemidir. Foliküler üniteler (greftler) saçlı derinin arka ve yan bölümlerinden çıkarılarak, saçlanması istenilen bölgeye nakledilir. Verici ve alıcı alana lokal anestezi yapılır. Dikişsiz ağrısız, saçlı deride iz bırakmayan yöntemdir.

Birkaç yıl öncesine kadar 3–4 gün gibi uzun vakitlerin ayrıldığı, motorsuz mikro aletlerin kullanıldığı, her gün yaklaşık 8 saatte ancak 600–700 greft alınabilinen FUE yönteminde, bugün kullanılan mikromotor sistemiyle bir gün içerisinde 4–5 saatte yüksek sayılarda greft alınabilmektedir.
FUE Yönetimi ile Kaş-Sakal Ekimi

Saç Ekimi
Kaş ekimi de saç ekiminde olduğu gibi, ensenin üst bölümünden FUE yöntemi ile alınan saçların, kaş bölgesine ekilmesi işlemidir.
Öncelikle yapmanız gereken kaşlarınızın şeklini ve kalınlığını çevrenize de danıştıktan sonra istenilenden biraz daha kalın belirlemenizdir. Dolayısıyla uzun dönemde kendi kaş şeklinizi tekrar verebilirsiniz.
Kaş ekimi lokal anestezı altında yapılır. Burada dikkat edilmesi gereken kaşların yönünün uzman ekip tarafından doğru belirlenmesidir. İşlemden sonra hasta 24 saat sonra bu bölgeyi yıkayabilir. Küçük kabuklu görünüm 3-4 gün içerisinde yok olacaktır. Şişlik ve morluk görülmez.
Ensenin üst bölgesinden alınan saç greftleri uzama karakterine sahip olduğu için kaş bölgesinde de uzayacaktır. Yapılması gereken kaşlarınız uzadığında kesmenizdir.
Sakal ekiminde de kaş ekiminde yapıldığı gibi ensenin üst bölümünden alınan saçlar açık alanlara lokal anestezi altında yerleştirilir. İşlem sonrası prosedür kaş ekiminde olduğu gibidir.

Foto Galeri


Medical Park Gaziantep Hastanesi
Mücahitler Mah. 52063 Sk. No:2 Şehitkamil-Gaziantep

T:0 (342) 211 16 63
F:0 (342) 324 88 60
gaziantep@medicalpark.com.tr

444 44 84
Sosyal Medya
  • MedicalPark Gaziantep Mücahitler Mah. 52063 Sk. No:2 Şehitkamil Gaziantep